Pro jednotlivce

Výběr kouče a první setkání s ním

 • Nulté sezení – tak je nazývání úplně první a nezávazné setkání s koučem. Umožní Vám i nám, jako Vašemu kouči, se vzájemně poznat a zjistit, jestli si spolu rozumíme, jestli se společně cítíme příjemně a jestli máme chuť spolu pokračovat v dalším koučování. Přestože už ochutnáte, jak koučování funguje, nultá hodina je bezplatná. Jejím cílem není náš zisk, ale prostor pro vaše svobodné rozhodování se.
 • Na začátku se vzájemně představíme, a řekneme si o tom, co považujeme za důležité, abychom o sobě věděli, než se pustíme do koučování.
 • Během hodiny si vyzkoušíte, jak koučování funguje, jakým způsobem pomáhá při hledání odpovědí na Vaše otázky.
 • Po skončení nultého sezení doporučujeme, abyste se nerozhodovali hned, zda chcete v koučování pokračovat. Vše si v klidu rozmyslete. Způsob sdělení Vašeho rozhodnutí si dohodneme (mailem, telefonem, osobně).
 • Kouče si vybírejte podle svých pocitů během sezení a po jeho skončení. Pokud se Vám koučování líbí, ale dali byste přednost jinému kouči, neváhejte oslovit někoho, kdo Vám bude připadat vhodnější. Podpoříme Vás při novém výběru, protože víme, jak je pro koučování důležité, abyste se se svým koučem cítili pohodlně.

Průběh koučování při prvním a dalších sezení

 • Na prvním sezení můžeme doplnit informace o sobě, které ještě nezazněly na nultém sezení.
 • Hned v úvodu se domluvíme na tom, co očekáváte od koučování Vy a co Váš kouč, součástí budou také praktické informace o koučování, jako je:
  • Délka sezení – my koučujeme standardně, délka jednoho sezení je 60 minut. Může nastat situace, kdy je ku prospěchu klienta vhodně standardní délku prodloužit, bez předchozího domlouvání prodloužíme automaticky v případě potřeby sezení až na 1,5 hodiny. Pokud by měla být délka sezení zcela odlišná, vzájemně se na ní dohodneme, buď před sezením, nebo v jeho průběhu.
  • Cena za standardní sezení – je 1.400,- Kč, pokud sezení trvá déle než 1,5 hod, je jeho cena 2.000,- Kč. Zcela jiná délka sezení se domlouvá individuálně, ale základ ceny vychází ze standardního sezení.
  • Interval mezi jednotlivými sezeními – je ideálně 2 týdny až 4 týdny, ale vždy si určíme přesné datum podle Vaší potřeby.
  • Zápisky v průběhu koučování – domluvíme se, zda budou nebo nebudou dělány, ať už pro potřebu Vaši nebo kouče.
  • Spokojenost s koučováním – domluvíme si způsob, jakým si dáme vědět, pokud nebude koučování probíhat podle vašich představ. Nejlepší způsob je, když kouči sdělíte svou potřebu hned, jakmile uvidíte prostor ke zlepšení.
  • Mlčenlivost – to, co si spolu řekneme, zůstává jen mezi námi. Je to stejně důvěrné, jako jsou lékařské zprávy. Informace ze sezení nelze vydat bez souhlasu klienta.
 • Při prvním sezení nemusíte přesně definovat téma, kterému se chcete věnovat, můžete si svou otázku formulovat až v průběhu sezení.
 • Můžete přijít s jakýmkoliv tématem, otázkou nebo oblastí, ve které potřebujete pomoc. Žádná není triviální či nepodstatná.
 • Neradíme Vám, nehodnotíme, ale nasloucháme Vám a také klademe otázky, které jste si třeba nepoložili nebo položili, ale dosud jste na ně nenašli uspokojivou odpověď.
 • Po celou dobu sezení si spolu povídáme, vedeme vzájemný dialog, ale také můžeme mlčet, neboť i to je druh komunikace, který poskytuje prostor pro Vaše zamyšlení.
 • Sezení probíhá na nerušeném místě, i zde lze nabídnout řadu variant, které mohou odrážet probírané téma, takže se může potkávat nejen v uzavřených místnostech, ale třeba i v přírodě. Místo bude takové, aby šlo o neutrální půdu a abyste se cítili příjemně.

Naše koučování je hravé

Za doprovodu kouče se budete více soustředit sami na sebe a na okolní svět. Budete objevovat neznámé. Zaujmete čerstvou perspektivu.

„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“
(Albert Einstein)

Naše koučování je o uvědomění

Bývá velmi intenzivní. Najednou získáte čas se zastavit a podívat se na věci z nového úhlu. Začnou se Vám otevírat hlubší souvislosti. Budete chtít věci měnit.

Naše koučování nachází řešení

Koučování je orientované na určitý cíl a nachází ta pravá řešení. Kvalitní koučování poznáte podle toho, že nepracujete s koučem na prvním dobrém „úmyslu“, který Vás napadne. Naopak, hledáte pro Vás ten pravý cíl. Možná není jednoduché ho dosáhnout, jeho dosažení je však možné. Budete postupně nacházet svoji vlastní, autentickou vizi toho, kam toužíte směřovat, a koučováním dojdete k hledanému cíli.

„První krok proto, abyste od života získali to, co chcete, je rozhodnout se, co to je.“
(Ben Stein)

Naše koučování je orientované na budoucnost, dívá se dopředu

Kouč zaujímá roli průvodce. Kouč ví, že každý jedinec žije svůj individuální život, jehož pestrost je zcela neopakovatelná, a proto si je vědom, že šablony tady nefungují. Kouč zaujímá neutrální pozici a nebude dávat nevyžádané rady. Povede Vás kreativními technikami a otázkami k dosažení Vašich individuálních cílů. Koučování má sílu akcelerovat osobní proměnu a dovede Vás rychleji k vysněné metě. Vy sami máte zodpovědnost za Vaše kroky, kouč přebírá zodpovědnost za proces.

„Zajímám se o budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.“
(Charles Spencer Chaplin )

„Jediná věc, která se v životě dá změnit je budoucnost.“
(Mühlfait)

Naše koučování je o důvěře

A také o vztahu, o sdílení vnitřního světa nestandardním způsobem. Kouč Vám naslouchá. Kouč vytváří atmosféru důvěry a porozumění.

Osobnost kouče

„Dobrý“ kouč, podle našeho přesvědčení:

 • S Vámi naváže individuální vztah
 • Je neutrální a dodržuje mlčenlivost
 • Pozorně Vám naslouchá, myšlenkami je u Vás a zároveň sleduje proces/Vaši cestu
 • Postupuje strukturovaně a analyticky, reaguje však flexibilně
 • Neztrácí z dohledu cíl koučování
 • Hravým přístupem otevírá prostor pro změnu, nové myšlenky a pocity
 • Vyzařuje klid, jistotu a empatii.

My takoví jsme. Koučování s námi Vás bude bavit.

Vyberte si svého kouče

Kouč Mirek Tlapák

Spolu nalezneme Váš sen a pak Vás provedu prvními kroky na cestě k jeho naplnění. Dále je to již na Vás.

Kouč Zuzana Vovsová

Víte, kdo je ta nejpovolanější osoba, která vám řekne, co opravdu chcete a dokonce i ví, jak toho dosáhnout? Chcete se s ní potkat?

Kouč Jeannette Kovaříková

Společně rozhýbáme energii k akci, díky níž začnou věci nabírat ten správný směr.

Kouč Monika Kohoutková

Naučit se život skutečně prožívat je opravdová dřina. Co však následuje potom, lze těžko slovy popsat. Snad jen skutečně ŽÍT!

Kouč Martina Novotná

Nemyslím si, že je život nějaká hádanka, kterou je třeba vyřešit. Život prostě je. Stát se může cokoliv. Zato myslím, že mohu svůj život obdařit smyslem.
Robert Fulghum